„Орлићи“ изгубили у 95. минуту, али су срећно прошли даље

Омладински фудбалери Србије, играчи до 19 година, поражени су од вршњака из Француске у трећем колу квалификација за Европско првенство – 2:1 (1:1).

Уз погодан резултат из друге утакмице између домаћина турнира Албаније и Северне Македоније где је било 3:1, то је „орлићима“ донело пласман у други круг квалификација.

Србија и Албанија су завршиле овај турнир са по четири бода, у међусобном дуелу су ремизирали 2:2, али су наши момци имали бољу гол-разлику 5:5, наспрам Албанаца 5:7.

Тако Србија иде даље са друге позиције, а „триколори“ као првопласирани са максималним учинком.

Српски играчи у утакмици играној у Албанији нису били инфериорни, иако су већ од 3. минута били у заостатку.

Тада је гол за Француску постигао Лум Чауна после муњевите контре и додавања Алана Виргинијуса.

Изабраници Дејана Бранковића се нису обесхрабрили и узвратили су фаворизованом ривалу, а у 32. минуту и изједначили.

Стрелац за 1:1 био је Огњен Ајдар, а асистенцију је уписао Немања Мотика.

Србији је био потребан тријумф како би са првог места прошла даље, али до њега у наставку сусрета није успела да дође.

Притискали су Французе, али су од 87. минута остали са играчем мање због искључења Владимира Милетића.

Надокнада је износила пет минута и у последњем су Французи успели да дођу до победоносног гола преко Матиса Аблинеа, али то срећом није угрозило пласман Србије у следећу фазу.

“Orlovi” svoju premiju od milion evra doniraju u dobrotvorne svrhe!