Омладинска фудбалска репрезентација Србије ремизирала са Грчком

Омладинска фудбалска репрезентација Србије одиграла је нерешено 3:3 против Грчке у мечу последњег кола квалификација за Европско првенство.
орлићи

И пре ове утакмице знало се да ни Грчка ни Србија немају шансу да се домогну првог места које води на Европско првенство јер су доживеле по два пораза у прва два кола.

Утакмица одиграна у португалском граду Табуа обиловала је преокретима.

Србија је повела 2:0 головима Војина Серафимовића у 3. и Јована Шљивића у 48. минуту.

Грчка је преокренула на 3:2 за само 19. минута. Кристос Алексију је био стрелац у 59. и 78. минуту, а између та два гола погодак са пенала је дао Димитриос Калоскамис у 72. минуту.

Другим голом на мечу Шљивић је у 88. минуту поставио коначних 3:3.

Грчка и Србија су тако окончале квалификације са бодом, а пласман на Европско првенство као првопласирана са све три победе обезбедила је Данска која је у директном дуелу за прво место савладала домаћина Португал резултатом 2:0.