Почетна > Спорт > Остали спортови
Остали спортови

Олга Даниловић пала на 43. место на “WTA листи”, Арина Сабаленка убедљиво прва

Најбоље рангирана српска тенисерка Олга Даниловић покварила је пласман за једну позицију на најновијој WTA листи и тренутно је 43. играчица света са 1.279 бодова.
Фото: Танјуг/Vincent Thian

Другорангирана српска тенисерка Нина Стојановић напредовала је за две позиције и тренутно је на 157. месту са 456 бодова. Лола Радивојевић је поправила пласман за 18 позиција и сада је 168. на WTA листи са 421 поеном.

Белорускиња Арина Сабаленка и даље је најбоља тенисерка света са 11.225 бодова.

Пољакиња Ига Швјонтек је задржала друго место на WTA листи, док је Американка Коко Гоф и даље трећа тенисерка света. Швјонтек је сакупила 8.433 поена, а Гоф 7.873.

Америчка тенисерка Аманда Анисимова је четврта на WTA листи, а иза ње се налази Рускиња Мира Андрејева.

У ТОП 10 најбољих тенисерки света налазе се још Американке Медисон Киз и Џесика Пегула, Италијанка Јасмин Паолини, Кинескиња Ћинвен Женг и Елена Рибакина из Казахстана.

Фриц победио Зверева, Тим света освојио Лејвер куп

 

Преузмите андроид апликацију.