Оклахома поново поражена, Покушевском све више минута

Кошаркаши Оклахома Ситија доживели су други узастопни пораз у НБА лиги, пошто су на свом терену поражени од Јуте, резултатом 116:103.

Тандер није успео да парира фаворизованом ривалу, али радује што српски кошаркаш Алексеј Покушевски добија све већу слободу у игри свог тима.

Покушевски је на терену против џезера провео скоро 34 минута на паркету и за то време постигао 12 поена (6/15 из игре, 0/5 тројке), уз 11 скокова, четири асистенције и једне блокаде.

Осим што је имао дабл-дабл, јасно је да Алексеј игра све слободније и узима много више шутева. Чак 15 их је упутио, али није био превише расположен, чему сведоче и свих пет покушаја за три.

Међутим, када буде наместио нишанске справе, јасно је да ће бити једна од главних опција у нападу Тандера.

Што се саме утакмице тиче, Јута је победу обезбедила већ у првом полувремену, пошто је дошла до предности од 20 поена и више се није освртала.

У наставку је домаћин успео да парира и само смањи велику предност.

Поред Покушевског, истакао се Шај Гилџус-Александер са 33 поена, седам ухваћених лопти и осам успешних додавања.

У победничком саставу најбољи је био Бојан Богдановић који је дуел завршио са 35 поена и чак 11 погођених тројки, док се Донован Мичел зауставио на 24 поена и 10 асистенција.

Оклахома је и даље претпоследња на Западу са скором 20-44, док је Јута четврта са 40 тријумфа и 23 неуспеха.

Jokić antologijsku partiju krunisao 17. tripl-dablom u sezoni (VIDEO)