ОИ: Бразил надјачао Немачку, Аргентина поражена

Фудбалери Бразила савладали су Немачку резултатом 4:2 у првом колу групе Д на Олимпијским играма, док су Аргентинци поражени на старту истог такмичења.

„Селесао“ је водио 3:0 после првих 45 минута, а апсолутни херој био је нападач Евертона Ришарлисон.

Он је постигао хет-трик за само пола сата игре – постизао је поготке у 7, 22. и 30. минуту.

Могли су Бразилци да оду на паузу са четири гола предности, али је Куња промашио пенал у надокнади времена у Јокохами.

Немачка је остала са десеторицом у 63. минуту, након другог жутог картона за Арнолда, међутим, то их није спутало да стигну до још једног гола.

Овога пута стрелац је био Аке, после асистенције Раума.

Бразил је на овој утакмици имао више од пет стопостотних шанси, које је Флоријан Милер бранио, а у финишу су, ипак, стрепели.

Све до надокнаде времена и сјајне контре, коју је реализовао Паулињо и тако ставио тачку на меч, 4:2.

Бразил је остварио прву победу на турниру и сада је на челу табеле заједно са Обалом Слоноваче, која је нешто раније победила Саудијску Арабију 2:1.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Аргентина у првом мечу претрпела неочекивани пораз.

Они су у Сапору изгубили од Аустралије резултатом 2:0, а посао им је био додатно отежан након другог жутог картона за Ортегу у надокнади времена првог дела.

Стрелци за Аустралију били су Велс у 14, односно Тилио у 80. минуту.

Победу је остварио и домаћин Јапан, који је резултатом 1:0 савладао Јужну Африку.

Једини погодак постигао је Кубо у 71. минуту.

Истим резултатом, аутоголом Оливе, Румунија је победила Хондурас, 1:0.

Раније у току дана, Мексико је разбио Француску, док је Египат одолео Шпанији.