Охијев првенац за Звездин реми на старту припрема (ВИДЕО)

Фудбалери Црвене звезде одиграли су нерешено 1:1 са Марибором у првом мечу припрема.

Тим из Словеније се тренутно налази на првој позицији на табели у домаћем шампионату. С друге стране, елиминисани су од Хамарбија у оквиру квалификација за Лигу Европе.

Популарни „љубичасти“ су одиграли већ две контролне утакмице на припремама против Триглава (4:0) и аустријског ЛАСК-а (2:1) који су надиграли са играчем мање.

Српски шампион је морао да јури предност словеначког представника. Повео је Марибор голом бившег нападача Звезде Огњена Мудринског у 21. минуту, али је осам минута касније нови шпиц црвено-белих Охи Омоијуанфо донео изједначење.

Уписао се норвешки фудбалер већ у првој утакмици у тиму Дејана Станковића и најавио да би могао да буде велико појачање. Прихватио је дугу лопту Ненада Крстичића, издржао дуел са противником и затресао мрежу.

И пре и после тог поготка, Београђани су били бољи ривал. Створили су неколико прилика пред голом Љубичастих, од којих је најбољу имао Александар Катаи средином другог полувремена кад је погодио пречку.

Italijani potvrdili: Vlahović u Juventusu