Поводом покретања апликације за пријаву еколошких проблема, у Новом Саду одржана је обука за инспекторе заштите животне средине.
Грађани путем апликације могу да пријаве еколошке проблеме у свом окружењу, и тако учествују у њиховом решавању. Стручњаци поручују, и додају да је информационим системом апликације обухваћена цела Србија.
„Животна средина је све угроженија“, каже председник општине Србобран Радивој Дебељачки и додаје да је подизање свести о заштити животне околине веома важно.
Покретање апликације чији је циљ пријава постојећих комуналних и еколошких проблема, олакшаће рад надлежним институцијама.
Стога је наглашава Дебељачки, обука инспектора за примену те апликације веома корисна. Она се спроводи први пут а грађани ће моћи да пријављују проблеме које примете.
Министарство заштите животне средине покренуло је ту апликацију 31. јануара, каже државни секретар из тог Министарства, Јелена Танасковић. Она је објаснила да је основни циљ апликације једноставнија пријава постојећих еколошких проблема. Апликација је, наглашава Танасковић, осмишљена тако да буде доступна и разумљива свим грађанима.
Према њеним речима, пријаве грађана прослеђују се надлежним институцијама, које, у року од 7 дана, морају да установе проблем, као и рок за решавање проблема.
За мање од 10 дана активног рада апликације, стигло је, наглашава Танасковић, више од 200 пријава грађана.
Та апликација је веома практична, те ће, каже државни секретар, значајно допринети решавању еколошких и комуналних проблема у општинама широм Србије, као и одређивању буџета за те намене.
Обуци су присуствовали инспектори за заштиту животне средине из Сремског и Јужнобачког округа, а она ће бити спроведена и широм земље, објашњава Танасковић.
Medicinska škola “7. april” dobija nova tri sprata i fiskulturnu salu
Преузмите андроид апликацију.