Односи са сестром могу бити савршени, али често подсећају на трилер. Зашто се ово догађа?
Улога родитеља
Однос између браћа и сестара се формира првенствено под утицајем одраслих. Сваки родитељ је спреман да се закуне: подједнако воли сву своју децу. У ствари, једна од ћерки често се осећа повређеном: не примећујући то, родитељи стално упоређују сестре и испада да је једна увек успешнија, послушнија, талентованија и паметнија од друге. Она која „није успела“ логично осећа огорченост – и према породици и према сестри, због чега односи постају болни. Могући је и други сценарио: сестра, која је дата као пример, за другу сестру се претвара у идола. Овакве везе пре или касније прво постају напорне.
Ривалство
Нисте и никада нећете имати ближи однос са неким него са сестром. Ви сте породица и заувек један тим. Али то не искључује такмичење међу вама – због мушке пажње, љубави родитеља, па чак ни на нивоу домаћинства. Тешко је прихватити чињеницу да вољена особа намерно наноси штету. Штавише: и сам „антихерој“ то не разуме увек. Корени ривалитета изнова леже у борби за јединствено место у породици.
Кад сестра „није одрасла“
Безбрижно, срећно детињство је иза вас, а сестра то не разуме. Позајмљивали сте јој нешто од одеће и радили домаће задатке, па зашто сада не бисте решиле њене проблеме? Када такви захтеви постану хронични, очекује се да будете повређени ако сте ви та „старија“ сестра која мора да решава све проблеме: имате довољно својих брига. Научите да кажете сестри „не“ – иначе вам неће преостати никакав лични живот.
Da li je vreme da promenite dušek pre nego što vam naruši zdravlje? Proverite
Преузмите андроид апликацију.