Нови Сад Остали спортови

Одбојкаши Војводине поражени у првом мечу у Лисабону

После сјајног првог сета изгледало је Војводина на путу победе у Лисабону, али је чињеница да су црвено-бели пропостили у наставку изгледне шансе и на крају укњижили пораз у мечу шестог кола Д групе Лиге шампиона.

Сјајно су одиграли Новосађани први сет. Добро су га отворили и држали конце у својим рукама од почетка до краја. Све је у редовима црвено-белих функционисало на највишем нивоу, у нападу је био сигуран Парапунов, пријатно изненађење био је сјајни млади блокер Андреј Рудић.

Након вођства од 1:0, мало су попустили пулени тренера Бошкана, док је са друге стране много боље заиграо домаћин. Била је готово све време у предности Бенфика, али је у неколико наврата, па и у самом завршници Војводина имала прилику за преокрет. Блоком је Симић донео изједначење 22:22 и након тога прецизност је била на страни португалског представника.

Чинило се у трећем сету да Војводина поново има контролу. Све време су новосадски првотимци водили, имали су и по три поена предности у појединим моментима. Ипак, код резултата 16:13 Бенфика је направила мини серију, још кратко је предност држао Парапунов, али је одличном одбраном тим из Лисабона окренуо и искористио грешке црвено-белих да реши овај део меча у своју корист, те поведе 2:1.

Такав расплет трећег периода потпуно је пореметило редове Војводина, која није била равноправан такмац у четвртом сету.

Kako izgleda dan iz ugla NBA zvezde? (VIDEO)