Почетна > Спорт > Кошарка
Кошарка

Очекује нас тешка утакмица против Клужа у АБА лиги

Тренер кошаркаша Црвене звезде Саша Обрадовић изјавио је данас у Београду да „црвено-беле“ очекује тешка утакмица против екипе Клужа у регионалној АБА лиги.
Обрадовић
Фото: Wikimedia Commons/Александр Осипов

Кошаркаши Црвене звезде дочекаће сутра од 18 часова у дворани „Александар Николић“ у Београду тим Клужа у мечу седмог кола Топ 8 фазе АБА лиге.

„Очекује нас тешка и специфична утакмица против ривала који је ове сезоне показао у више наврата да има велики квалитет. Побеђивали су и у АБА лиги и Еврокупу тимове који претендују на сам врх регионалног такмичења. Знамо од којих појединаца нам прети опасност, имају изванредну бековску линију, али и као тим и целина делују на свим позицијама одлично“, изјавио је Обрадовић, пренео је званични сајт клуба.

„Имали смо у сваком смислу тешку утакмицу у Лиону, пражњење и физичко и психичко је било велико. Са друге стране, желимо да одиграмо добру чврсту утакмицу, такмичарску, али неће бити лако. Позивам наше навијаче да дођу и пруже нам подршку“, додао је Обрадовић.

Кошаркаши Црвене звезде се налазе на четвртом месту на табели са 17 победа и пет пораза, док је Клуж на петој позицији са скором 13/9.

„Клуж је одличан тим, имали смо прилике да играмо са њима, није била лака утакмица, а видели смо и током сезоне да су равноправан ривал и тим који може да победи свакога како у АБА лиги, али и Еврокупу. Максимално ћемо приступити овом мечу, имали смо заиста јако тешку утакмицу у Француској у сваком смислу, али желимо до нове победе уз наше навијаче у нашој хали“, рекао је капитен Црвене звезде Огњен Добрић.

У првом овосезонском дуелу два клуба у АБА лиги, који је одигран 8. марта у Клужу, Звезда је славила резултатом 97:85.

Ватерполисти Србије поражени од Хрватске и остали без пласмана на финални турнир СК

Преузмите андроид апликацију.