Почетна > Бизнис
Бизнис

Објекти за игру на срећу тек по добијању дозволе управе

Сви приређивачи игара на срећу дужни су да пре отварања објекта прибаве решење Управе за игре на срећу, а како би игре биле доступне само пунолетним особама, Управа у обзир узима искључиво уверења о удаљености издата од стране надлежног катастра, саопштило је Удружење приређивача игара на срећу.
Igre na srecu
Фото: Wikimedia Commons/Kari
Тек ако се све надлежне институције усагласе око усклађености захтева са прописаном регулативом, Управа даје дозволу за рад на одређеној локацији.

Осим доступности локацијама, приређивачи игара на срећу поштују и све остале прописе чији је циљ превенција потенцијалних проблема у самим објектима, наводе из Удружења и додају да је у свакој кладионици на видном месту постављена табла где је јасно истакнуто да је забрањено учествовање малолетних лица у играма на срећу.

На табли су и информације о томе коме се могу обратити ако им је потребна стручна помоћ у решавању проблема са зависношћу а Удружење приређивача игара на срећу АГОС је у сарадњи са стручњацима израдило стратешки план у циљу едукације о друштвено-одговорном понашању у индустрији игара на срећу.

Посебан акценат стављен је на то да се сваком кориснику пружи потребна помоћ и подршка приликом уласка у процес рехабилитације и ресоцијализације.

У прилог томе колико је Удружењу важна борба против неумереног учешћа у играма на срећу, наводе и блиску сарадњу са Клиником за болести зависности, која се бави дијагностиком, лечењем и превенцијом зависности.

АГОС је преко свог интернет сајта омогућио директан контакт са еминентним стручњаком из области психијатрије, специјализованим за болести зависности, као и бесплатни СОС телефон где могу добити савет на ове важне животне теме.

Из Удружења истичу да компаније које се баве овом делатношћу послују по правилима прописаним законима те да се игре на срећу реализују поштено и без криминалних и коруптивних елемената, а кроз опорезивање и накнаде за лиценцирање штите се и максимизирају државни и локални приходи.

Ова индустрија је, као једна од најбрже растућих индустрија на свету, и код нас остварила добре резултате а према последњим званичним подацима лане је у републички буџет уплатила више од 100 милиона евра.

Процењује се да ће се са даљим растом индустрије, ова сума само увећавати.

Значај индустрије игара на срећу, наводе из АГОС-а је и у томе што је она у кризној ситуацији изазваној пандемијом корона вируса, када је много људи остало без посла а ново радно место било тешко наћи, пронашла нову шансу не само својим корисницима, него и запосленима којих тренутно има нешто више од 20 000.

Међу њима је и велики број стручњака из области информационих технологија, аналитике, статистике и слично.

Удружење приређивача игара на срећу АГОС, поред великог броја домаћих приређивача игара на срећу, у свом чланству има и две интернационалне компаније.

Њихово заједничко тржишно учешће у Србији је веће од 40 одсто, а чланица су Еуромата, Европског удружења приређивача игара на срећу.

„Google“ gasi svoj „Stadia“ gejming servis

Преузмите андроид апликацију.