Почетна > Србија
Србија

Обилазак темеринских привредника: заједнички напори за смањење незапослености (ФОТО)

Представници Општине Темерин, у пратњи директора Националне службе за запошљавање Милана Боснића, директорке филијале Нови Сад Татјане Видовић и начелника Јужнобачког управног округа Милана Новаковића, обишли су данас компаније „ФКЛ ДОО” и „Термовент СЦ”.

Током посете разговарано је о производним капацитетима, асортиману и тржишним позицијама ова два предузећа. Обе фирме настављају традицију металске и производне индустрије по којој је Темерин био препознатљив у претходном периоду, а своје производе пласирају на домаће и инострано тржиште.

Једна од кључних тема састанка било је стање на локалном тржишту рада. Према подацима Националне службе за запошљавање, број евидентираних незапослених лица на територији општине Темерин смањен је са 2.775 у 2013. години на 914 данас. Овакав тренд приписује се континуираној сарадњи локалне самоуправе, Националне службе и привредних субјеката.

Локална самоуправа и Национална служба за запошљавање годинама реализују програме подршке самозапошљавању и запошљавању теже запошљивих категорија.

Нови јавни позив за ове намене биће расписан у наредном периоду, а детаљи ће бити благовремено објављени на званичним каналима.

Из Општинске управе најављују наставак обилазака привредних субјеката и јачање дијалога са послодавцима, са циљем стварања повољнијих услова за запошљавање и економски развој општине Темерин.

Одржана 15. седница Скупштине општине Темерин (ФОТО)

 

Преузмите андроид апликацију.

Ознаке