Упркос чињеници да је у савременом свету уобичајено волети своје тело и не тежити идеалима, неки од нас би ипак желели да се отарасе неколико килограма, зар не?
Једна од једноставних и добро познатих опција за брзо мршављење је моно-дијета. Нутриционисткиња Ана Ивашкевич открива како тачно изградити исхрану на моно дијети и које недостатке таква метода може имати.
Шта су моно дијете?
Најпопуларније дијете су брзе дијете, што вам омогућава да изгубите неколико килограма за два до три дана.
Овакво мршављење није од велике користи, а осим тога, после ове врсте дијете, вероватно ћете добити вишак килограма ако га пренагло напустите.
Али ако се и даље суочавате са задатком хитног губитка тежине, онда дани поста на једном производу долазе у помоћ.
Назив дијете говори сам за себе, али чак и овде постоје изузеци. На пример, неке врсте моно-дијете – хељда на пример, додајте кефир или неки други млечни производ, или моно-дијети са поврћем.
Моно-дијета се састоји у фракцијској исхрани. Одабрани производ се мора поделити на пет или седам оброка и конзумирати у малим порцијама у редовним интервалима.
Овај систем ће помоћи да се „превари“ стомак и да се ослободи осећаја глади. Са таквом исхраном, веома је важно одржавати и праву равнотежу воде у телу.
Држите се моно-дијете не дуже од три дана. Ваше тело не добија читав низ корисних супстанци када користите један производ. Уз правилно избалансирану исхрану, потребни су нам и протеини, и масти, и угљени хидрати.
Осим тога, већини људи је прилично тешко да практикују калорично ограничење, посебно у условима „гојазности“ и такозваног периода това, који је био код нас у карантину. Само мали део људи ће заправо моћи да практикује начин живота са ограниченим уносом калорија и извуче максимум из тога.
У складу са основним правилима, моно-дијета доноси своје предности, чишћење тела, уклањање вишка течности и доноси лакоћу у телу.
Негативне последице
Моно-дијета нам не дозвољава да добијемо све корисне супстанце, што може довести до:
-несанице
-смањења радног капацитета
-узнемиреног стомака
-лошег или раздражљивог расположења
-летаргије
Савети Ане Ивашкевич
1. Морате се одлучити за производ који вам се свиђа. Не би требало да седиш на хељди цео дан ако не можеш да издржиш. Исто важи и за кефир или свјежи сир.
2. Пре него што започнете ову дијету, проучите све недостатке. Можеш ли их носити?
3. Одредите себи рок – не више од три дана.
4. Главна грешка свих људи који бирају моно-дијету је да се не ограничавају у количини хране коју поједу. Ово није сасвим тачно.
Током дана можете јести одређену количину хране. Ако сте изабрали кефир, онда не више од једну и по литру дневно, ако сте се зауставили на јабукама, онда не више од килограма.
5. Као што је горе поменуто, дозирајте своје оброке.
6. Пијте пуно воде – око два литра дневно.
7. Немојте се исцрпљивати физичком активношћу, тело на таквој исхрани не добија потребан број калорија – за њега је то већ стрес. Због тога, неколико дана покушајте да избегавате једночасовне вежбе у теретани или спортове код куће.
8. Ако осетите било какву нелагодност: главобољу, дијареју, надимање, алергијске реакције – одмах прекините са овом храном.
3 glavna proizvoda za kasnu užinu bez posledica po kilograme
Преузмите андроид апликацију.