Нуњез запуштио уста критичарима – четири гола против Лајпцига

Најскупље појачање Ливерпула овог лета, Дарвин Нуњез, утишао силне критике након првих минута у црвеном дресу, пошто је у трећем мечу постигао четири гола за једно полувреме.

Нуњез је овог лета стигао у Ливерпул из Бенфике за 75 милиона евра (плус 25 кроз бонусе), па сваки његов потез пролази кроз филтер, највише, противничких навијача.

Уругвајац је имао проблема са навикавањем на нове копачке, па због жуљева није успевао ни да заврши прве тренинге у новом клубу.

Када је заиграо, у пријатељским утакмицама са Манчестер јунајтедом и Кристал Паласом, друштвене мреже су се усијале.

Свако погрешно додавање, сваки лош пријем служио је за наслађивање противничким навијачима.

На све то, реакција директора Бенфике Руија Коште, на продају Нуњеза за рекордну суму, пробудила је црв сумње и међу навијачима „редса“.

„Када смо чули да је Ливерпул заинтересован, очекивали смо 40-45 милиона, пошто је Дарвин имао добру сезону. Два дана касније добили смо понуду од 80 милиона. Почели смо да се смејемо… Одговорили смо на понуду, тражећу 100 милиона и сутрадан је стигла. Свет је полудео. Имамо боље нападаче у младом тиму“, написао је Руи Кошта у WhatsApp порукама, до којих су стигли португалски медији.

Међутим, после два меча (оба по 30 минута игре), Нуњез је експлодирао у трећем.

Ливерпул је играо пријатељски меч против Лајпцига у Немачкој, а Нуњез је играо 40 минута.

Ушао је у 46, а први гол у дресу Ливерпула постигао је два минута касније са беле тачке.

Три минута касније, Уругвајац је још једном затресао мрежу, прецизним ударцем десном ногом.

Хет-трик је комплетирао у 68. минуту, сада је гол постигао левом ногом, да би последњи гол на мечу, постигао у 89. минуту меча.

„Ово је најбољи начин да зауставите такве дискусије. Ова генерација играча прати друштвене мреже, што није паметно, али то раде… Он је другачији нападач од оних које имамо и заиста добар нападач- Ово је савршена ноћ за њега“, рекао је Јирген Клоп након утакмице.

Romano tvrdi: Olimpik želi Lazovića, pregovori nisu propali