Нуњез се обрукао, Ливерпул са играчем мање извукао бод против Паласа

Фудбалери Ливерпула и Кристал Паласа одиграли су 1:1 у последњем мечу другог кола Премијер лиге. Заха донео предност гостима, а Ливерпул са играчем мање дошао до бода лепим голом Луиса Дијаза. Дарвин Нуњез искључен пошто је главом ударио противничког играча.
ливерпул

После ремија са Фуламом на старту сезоне, Ливерпул није успео да победи ни пред својим навијачима – на „Енфилду“ је Кристал Палас изборио бод.

Били су „црвени“ бољи ривал од екипе из Лондона, али Дарвин Нуњез није успео у првом полувремену да убаци лопту у гол из две изгледне прилике.

Казна је стигла преко Вилфреда Захе, који је у 32. минуту искористио додавање Езеа, побегао одбрани Ливерпула и савладао голмана Алисона.

Ситуација је по екипу Јиргена Клопа пошла низбрдо у 57. минуту, када је Нуњез насео на провокацију Јоакима Андресона, ударио главом Данца и зарадио директан црвени картон.

Ливерпул је и са играчем мање нападао, а бод пред домаћим навијачима изборио је Луис Дијаз, после солопродора и одличног ударца.

Већ после два кола Ливерпул заостаје за Манчестер ситијем четири бода, што може бити кључна разлика у борби за шампионску титулу, ако је судећи по дешавањима из прошле сезоне.

„Црвени“ у наредном колу, за седам дана, играју дерби меч трећег кола Премијер лиге, против Манчестер јунајтеда на „Олд Трафорду“.

Палас је у првом колу изгубио од Арсенала, па је екипи Патрика Вијере ово први бод у такмичењу.

Vlahović sa dva pogotka otvorio novu sezonu u Seriji A i doneo tri boda Juventusu