Почетна > Нови Сад

Нови Сад Фудбал

Нови Сад добио новог суперлигаша, исписана историја српског фудбала! (ВИДЕО)

Фудбалери Младости ГАТ тријумфовали су против Радничког из Сремске Митровице резултатом 1:3 и тако обезбедили пласман у Супер лигу Србије!

Екипи са Сателита у 36. колу Прве лиге Србије била је потребна победа како би осигурали титулу првака и сигуран пласман у виши ранг, а управо то су и учинили.

Већ у другом минуту утакмице голом Видакова Младост је повела са 0:1. До другог поготка чекало се дуго, али у 77. минуту једанаестерац за Новосађане искористио је Поповић и повисио на 0:2.

Димитрић је голом за Раднички у 80. минуту унео неизвесност у завршницу, али је тачку на меч ставио Савановић голом у 94. минуту и тако потврдио учешће Младости у ЛингЛонг Супер лиги наредне сезоне.

Младост је званично шампион другог ранга српског фудбала са 72 бода, како до краја има још један меч, а другопласирани Јавор има тек 66.

View this post on Instagram

A post shared by FK MLADOST GAT (@fkmladostgat)

Милан Видаков, позајмљени играч из Војводине, у овој сезони одиграо је једну од кључних улога постигавши 17 голова, што је најбољи учинак у Првој лиги Србије ове сезоне.

Шансу да на свој „рачун“ дода још голова имаће 21. маја у Новом Саду, где ће Младост дочекати београдски ИМТ, када ће и прославити титулу и улазак у виши ранг.

Подсећамо, новосадска Младост је у протекле три сезоне напредовала чак три ранга, а сада су везали и четврту узастопну титулу и комплетирали пут ка врху српског фудбала.

У питању је подвиг који није успео ниједном другом клубу у Србији.

Успон креће у сезони 2018/19, када је клуб освојио Новосадску лигу (5. ранг), затим је наредне сезоне освојена Војвођанска лига Југ, а сезону затим постали су шампиони Српске лиге Војводина, што им је дало шансу за улазак у Прву лигу Србије кроз бараж. Тада су тријумфом против Телеоптика наставили поход ка Супер лиги.

Ове сезоне комплетирали су четврту титулу у четири године, па ће тако Новосађани наредне сезоне моћи да гледају потпуно новог суперлигаша из свог града.

Нажалост, Пролетер са Слане баре није успео да остане у највишем рангу, па ће Нови Сад поново у Супер лиги имати два представника – Војводину и Младост ГАТ.

Đoković bez izgubljenog seta do šeste titule u Rimu!