Нови Београд и Јадран у финалу Регионалне лиге

Ватерполисти Новог Београда савладали су Раднички из Крагујевца са 12:8 (2:0, 2:3, 4:4, 4:1) у полуфиналу Регионалне лиге. Финални турнир игра се у Београду на базену “11. април“. У другом полуфиналу Јадран је био бољи од Југа 18:16. Финале је на програму у недељу од 20.30.

Дуел наше две, тренутно, најбоље екипе припао је домаћину турнира Новом Београду. Изабраници тренереа Игора Милановића оправдали су улогу фаворита и стигли до победе и пласмана у финале.

Први период домаћин је добио са 2:0. После велике борбе у другој четвртини Раднички је успе да смањи предности и на полувремену приђе на 4:3.

Сјајна игра обе екипе у трећем периоду, виђено је осам голова, по четири у свакој мрежи па се у последњи период ушло са истом разликом као и на полувремену – 8:7.

У последњем периоду Нови Београд је имао више снаге и концентрације и коначно је сломио отпор противника и стигао до заслужене победе. Још четири гола у мрежи Радничког, наспрам само једног гола гостију.

На крају Нови Београд је славио победу резултатом 12:8.

Најефикаснији у екипи Радничког био је Душан Мандић са четири гола, по два су постигли Никола Јакшић и Ангелос Влахопулост. У тиму Радничког, три пута се у листу стрелаца уписао Марко Радуловић, док је пет играча постигло по један погодак.

Велика и неизвесна борба у другом полуфиналу, Јадран из Сплита је савладао Југ са 18:16 (4:5, 6:4, 5:4, 5:3) .

Финале је на програму у недељу од 20.30 часова.