Новакова 60. победа у Риму

Новак Ђоковић је победом започео такмичење на Мастерсу у Риму.

Најбољи тенисер света је после 90 минута игре, победио 35. тенисера света, Аслана Карацева из Русије, 6:3, 6:2.

Био је то њихов трећи дуел до сада, Новак је повео са 2-1 у победама, реванширао се Аслану за онај пораз прошле године на турниру у Београду.

Уједно, ово је био Новаков јубиларни, 70. меч на Форо Италику и такође и јубиларна 60. победа на овом турниру.

Почетак је некако био доста успаван са обе стране, иако је Ђоковић први стигао до брејка и повео са 2:0.

Карацев је одмах узвратио рибрејком за 1:2, а потом и изједначио на 2:2.

Новак је био стрпљив, дугоо је тражио решење за игру руског тенисера и успео је у томе у самом финишу сета.

У осмом гему успео је да од 30:0, дође до брејк лопте и искористи је после дубоког ритерна на други сервис Карацева.

После 42 минута игре успео је да одсервира за 6:3 и стигне до вођства у мечу.

То је био заиста добар резултат с обзиром на чињеницу да у почетном сету није имао више од 50 одсто убаченог првог сервиса. Други сет је кренуо дугим почетним гемом у којем је Новак успео да искористи четврту брејк лопту.

Требало му је доста да валоризује брејк, морао је да спаси и једну брејк лопту пре него што је све дошло на место и поведе са 2:0.

И онда се распала игра Карацева у наредном гему, лагано је Ђоковић дошао до дуплог брејка и вођства од 3:0, које је убрзо повећао на 4:0.

Имао је шансу и за трећи узастопни брејк, две лопте, али је Карацев успео да смањи на 4:1.

Све је брзо завршено, Ђоковић је чувао свој сервис и на крају оверио пласман међу 16 најбољих.

Новака у осмини финала очекује окршај са победником меча између Ласла Ђереа и Стана Вавринке.