Новак Ђоковић пласирао се у четвртфинале мастерса у Монте Карлу

Српски тенисер Новак Ђоковић пласирао се у четвртфинале мастерса у Монте Карлу пошто је победио Италијана Лоренца Мусетија резултатом 2:0 (7:5, 6:3) за сат и 59 минута.

Ђоковић се реванширао Италијану за прошлогодишњи пораз на истом месту и у истој рунди такмичења, али није нимало лако стигао до победе. Мусети је већ у првом гему направио брејк, али је Ђоковић успео да се врати у сет кад је изједначио на 4:4. Код вођства 6:5, Ђоковић је направио брејк и тако освојио први сет.

У другом сету Србин је први направио брејк и повео 2:0, затим је Италијан узвратио и смањио на 1:2, али Ђоковић одмах прави нови брејк за 3:1. Код 4:2 за најбољег тенисера планете Мусети прави брејк и чинило се враћа неизвесност у меч. Поново је Ђоковић направио брејк већ у следећем гему и повео 5:3, а затим на свој сервис коначно привео меч крају.

Ђоковић ће сутра у четвртфиналу играти против Аустралијанца Алекса де Минора, 11. на АТП листи, који је раније данас савладао земљака Алексеја Попирина резултатом 2:0 (6:3, 6:4).

Jokić nadmašio Čemberlena i postao drugi najbolji centar asistent u istoriji NBA