Нигеријци демолирали стадион након неуспеха репрезентације (ВИДЕО)

Репрезентација Нигерије неће играти на Светском првенству (први пут после 2006. године) што није лако пало навијачима у Абуџи, који су након одлучујућег меча са Ганом демолирали стадион.

Нигерија је на свом терену у Абуџи, пред око 60.000 навијача, одиграла нерешено са Ганом 1:1, па су гости, због гола на противничком терену (после 0:0 у првом мечу) изборили пласман на Мундијал.

Одмах након последњег судијског звиждука, навијачи су утрчали на терен и кренули да ломе све што им се нашло на путу.

Обезбеђење и полиција су споро и лоше реаговали, па су фудбалери оба тима у последњем тренутку побегли у тунел пред бесном руљом.

Полиција је, када је коначно реаговала, користила сузавац и силу како би обуздала навијаче.

Навијачи у престоници Нигерије су очекивали, после 0:0 на гостујућем терену, да њихова селекција победи и овери пласман на Мундијал.

Међутим, меч је почео лоше по њих, пошто је Томас Парти донео гостима предност већ у десетом минуту.

Нигеријци су кренули у офанзиву, па су брзо изједначили – после 12 минута, када је мрежу затресао Труст Еконг.

Ипак, упркос бројним нападима и офанзиви Нигерије, гости су се до краја одбранили и изборили карту за Катар.

Нигерија ће пропустити највећу светску смотру фудбала, први пут од 2006. године, док ће Гана заиграти на Мундијалу након што је „прескочила“ турнир у Русији 2018. године.