Ни Меси не помаже – ПСЖ изгубио од Рена

Фудбалери Пари Сен Жерманена су поражени од Рена са 2:0 у утакмици 9. кола француске Лиге 1.

Шок у деветом колу Лиге 1 – Рен је на свом стадиону победио ПСЖ са 2:0 и тако дошли до треће победе у шампионату Француске.

Фудбалери Рена су одлично почели утакмицу, али су некако препустили средину терена Парижанима па је кренула доминација ПСЖ–а коју је предводио Меси.

Имали су иницијативу, Аргентинац је деловао незаустављиво и чак је погодио пречку из слободног ударца средином полувремена, па су Мбапе и Нејмар промашили неке велике шансе и остало је 0:0.

У самом финишу полувремена, Рен је казнио промашаје Пари Сен Жермена и преко Лаборда у малтене последњој секунди дошао до вођства од 1:0 и шокирали све љубитеље клуба из престонице.

Друго полувреме само што је почело, а Рен је већ удвостручио вођство. Захваљујући Флавијену Таију од 46. минута је Рен водио са 2:0, а асистент је био стрелац првог гола – Лаборд.

Килијан Мбапе је у 69. минуту улио наду Пари Сен Жермену када је смањио на 2:1, али се онда јавио ВАР и понишио тај погодак, па је на семафору остало 2:0 за екипу Рена.

У 83. минуту је стигло још лоших вести за ПСЖ, када је досуђен пенал за Рен, али се поново јавио ВАР и поништио ту одлуку.