Незаустављиви Клуб Бриж савладао и Атлетико, Порто бољи од Бајера

Фудбалери Клуб Брижа уписали су и трећу победу у Лиги шампиона пошто су у групи Б победили Атлетико Мадрид 2:0. Истим резултатом Порто је на „Драгау“ савладао Бајер Леверкузен.

Клуб Бриж је направио изненађење победом над Атлетико Мадридом 2:0. Екипа из Белгије после три утакмице зна само за победе и суверено држи прво место у групи Б.

Камал Сова је у 36. минуту начео мрежу Мадриђана, а Феран Јутгла је дуплирао предност домаћих и поставио коначан резултат у 62. минуту утакмице.

Гризман је у 76. минуту имао прилику да са беле тачке смањи заостатак свог тима, али је погодио пречку, а онда само минут касније постигао гол који је поништен због офсајда.

Такође у груп Ц, Порто је на „Драгау“ победио Бајер Леверкузен истим резултатом – 2:0.

Необична ситуација виђена је пред крај првог полувремена – Мехди Тареми је крунисао добар контранапад, али је након реакције из ВАР собе погодак поништен јер је претходно један од играча Порта играо руком у свом казненом простору, па је уместо гола на једној досуђен казнени ударац на другој страни терена.

Патрик Шик је шутирао са беле тачке, али је голман португалске екипе Диого Кошта одбранио и после 45 минута игре остало је 0:0.

Заиду Сануси је у 69. минуту довео Порто у вођство, а коначан резултат је поставио Галено три минута пре краја утакмице.

Само минут након примљеног другог гола, Леверкузен је остао са играчем мање на терену пошто је Жереми Фримпонг зарадио други жути картон.

Иза Брижа, који је са девет бодова убедљиво први у групи Б, све три екипе сада имају по три освојена бода.