Нестварни Дончић са 47 поена преслишао „триколоре“ за прво место у групи (ВИДЕО)

Кошаркаши Словеније, предвођени сјајним Луком Дончићем, победили су репрезентацију Француске 88:82 и обезбедили прво место у групи Б пред завршницу Европског првенства у Берлину.

Невероватну утакмицу је одиграо Лука Дончић, постигао је поена 47 – више него сви остали репрезентативци Словеније заједно, уз пет асистенција и седам ухваћених лопти. Из 12 покушаја само три пута је био непрецизан за два, а шест шутева за три поена завршило је у кошу, уз само четири промашаја.

После уводних 14:3 за Французе, Словенци су се брзо консолидовали и вратили у игру. Преузели су вођство, али им репрезентативци Француске нису дозволили да стекну осетнију резултатску предност, па је после 20 минута игре било 44:40.

Играло се и већим делом трећeг периода кош за кош, без значајнијег плуса на било којој страни семафора. У последњу деоницу ушло се у потпуном егалу – 64:64.

Средином четврте четвртине направили су кошаркаши Словеније серију 9:0 и први пут на утакмици стекли двоцифрену предност. Едо Мурић и Влатко Чанчар придружили су се поентерски Луки Дончићу у тим тренуцима.

Одговорили су Французи веома брзо истом мером – постигли су девет везаних поена, па се у одлучујући минут меча ушло уз само два поена предности на страни Словеније – 84:82.

Чанчар је потом погодио важан шут за два поена, а французи су након тајм-аута промашили тројку.

Изгубили су Словенци лопту у наредном нападу – Горан Драгић је држао недозвољених пет секунди, али су је врло брзо вратили пошто је Зоран Драгић украо из руку неопрезног Фурнијеа и обезбедио брату Горану да лаким полагањем реши питање победника и постави коначан резултат – 88:82.

Словенци су победом над Француском обезбедили прво место у групи Б и не морају да чекају исход утакмице Мађарска-Немачка, пошти су у међусобном сусрету, за сада једини у групи, победили Немце.

Nurkić: Da li FIBA želi BiH u drugom krugu?