Филозофски факултет у Новом Саду уместо да је наставио да буде центар научног деловања из области друштвених наука, постао је синоним за непотизам и ширење мржње.
Један од флагрантних примера кршења свих моралних начела и књишки пример непотизма јесте случај ванредног професора са одсека за Социјални рад Марка Шкорића.
Марко Шкорић је завршио основне, магистарске и докторске студије на Филозофском факултету у Новом Саду.
Од 2003. године је запослен на Одсеку за социологију и ништа не би било чудно у развоју Марка Шкорића да овај професор није кућни пријатељ садашње деканице Иване Живанчевић Секеруш и њеног супруга који је такође професор овог факултета.
Да је Марко добар ученик, видимо на примеру брзог усвајања модела понашања својих ментора.
Док је био асистент, освојио је срце Јоване. Ово би било сасвим у реду, да Јована није била његов студент и да се одмах након завршетка студија није удала за њега и запослила на Филозофском факултету, управо на Марковој катедри.
Такође, оно што је занимљиво у научном и академском развоју брачног пара Шкорић јесте напредовање Марка на место председника Савета Филозофског факултета, док је своје место шефа одсека препустио погађате коме? Својој жени Јовани Шкорић.
Наравно, ово напредовање се дешава у моменту када је декан Филозофског факултета погодите ко? Кућни пријатељ Марка Шкорића, деканица Ивана Живанчевић Секеруш.
Оно што је такође занимљиво, Марко Шкорић од короне не држи предавања на Филозофском факултету, иако уредно прима државну плату. Уместо професора Шкорића предавања држе његови асистенти Алексеј Кишјухас, Ана Билиновић Рајачић као и његова супруга Јована Шкорић.
И на крају, напредовање у зачараним круговима Филозофског факултета свакако не би било могуће без једне битне ствари, а то је фанатична подршка Динку Грухоњићу и потписивање сваке петиције где се Динко аболира због говора мржње коју сеје деценијама преко медија које контролише.
Koncert „Džez sevdah“ u utorak, 4. jun u Klubu „Tribine mladih“
Преузмите андроид апликацију.