Немања Јовић донео победу Партизану против Новог Пазара

Фудбалери Партизана победили су вечерас у Београду екипу Новог Пазара 1:0 у мечу 19. кола Суперлиге Србије.

Једини гол на утакмици постигао је Немања Јовић у 72. минуту.

Партизан је имао иницијативу током већег дела утакмице, а Љубомир Фејса и Квинси Мениг нису искористили добре шансе у првом полувремену. Гости су претили из контранапада, а Стефан Лончар није успео да се упише у стрелце у 34. минуту. Партизан је појачао са нападима у другом полувремену, а клуб из Хумске је успео једини гол да постигне у 72. минуту. Шутирао је Бибарс Натхо, а лопта се одбила до Јовића, који је погодио мрежу Новог Пазара. До краја утакмице није било промене резултата, иако је Партизан имао још неколико шанси да дође до убедљивије победе.

„Црно-бели“ су први део сезоне у СЛС завршили на другом месту на табели са 43 бода, што је 10 мање у односу на првопласирану Црвену звезду. Нови Пазар је шести са 31 бодом.

Партизан ће у 20. колу Суперлиге Србије, које је на програму четвртог фебруара наредне године, гостовати екипи Напретка, док ће Нови Пазар дочекати ТСЦ.

ТСЦ – Раднички Ниш 2:0 (Ðаковац 1, Цветковић 67),

Војводина – Раднички Крагујевац 2:1 (Поњевић 48. аутогол, Симић 55 – Видовић 78).