Почетна > Бизнис
Бизнис

Немачка важан фактор у глобалној производњи полупроводника

Немачка спада међу најважније земље на свету када је у питању светска производња полупроводника, показала је студија Института за економска истраживања ИФО и организације Еконпол Европа која ће данас бити представљена на Минхенској безбедносној конференцији.
Фото: Unsplash/Getty Images

Како се наводи, Кина, Јужна Кореја, Сингапур и Малезија производе више од 50 одсто чипова којима се тргује широм света.

Поред тога, Немачка, Јапан, Сједињене Америчке Државе и Холандија спадају међу највеће произвођаче опреме за производњу чипова, преноси Танјуг.

„Гледајући не само трговину готовим чиповима, већ и опрему за производњу и сировине, Немачка више извози него што увози“, изјавила је директорка Центра за међународну економију ИФО Лисандра Флах.

Подаци о трговини такође показују да је Кина главни извозник, посебно за све врсте интегрисаних кола.

Сједињене Америчке Државе, Немачка и Јапан, с друге стране, играју важну улогу у области оптичких чипова и технологији сензора, док је Јужна Кореја лидер на тржишту меморијских чипова.

„Укупно постоји око 75 различитих типова полупроводника који се користе на различитим местима и чија производња мора да испуни различите захтеве. Овај висок ниво сложености у производњи значи да је производња полупроводника концентрисана у неколико земаља. То доводи до ризика од уских грла у снабдевању са озбиљним економским и безбедносним последицама“, додаје се у извештају на веб страници немачког института.

Коауторка студије Дороти Хилрихс сматра да владе у Европи треба да размотре различите политичке приступе који промовишу иновације у свакој фази производног процеса чипова, од развоја и производње до склапања, тестирања и паковања.

Francuski ministar Mark Feraci: Evropa treba da odgovori na američke carine jedinstveno

Преузмите андроид апликацију.