Усамљеност повећава ризик од преране смрти за 26 одсто према неким истраживањима. Друштвена изолација и недостатак друштвених веза додатно повећавају овај ризик, због чега стручњаци сматрају да усамљеност може бити једнако штетна за људско здравље као и гојазност или пушење.
Истраживачи су направили разлику између људи који се осећају усамљено и оних који заиста немају контакт са спољним светом.
Студија је показала да у ризичне групе спадају они који су сами, али се осећају срећно, као и појединци који имају много друштвених контаката, али се осећају усамљено.
Ако кажемо људима да се више друже са другима, то би могло да реши проблем друштвене изолације, али не и осећај усамљености.
Зато треба да прихватимо да су обе категорије подједнако важне. Стручњаци тврде да развој технологије утиче на то да све већи број људи у свету живи у друштвеној изолацији и да имају све мање веза лицем у лице.
С друге стране, истраживања су показала да успостављање пријатељских и романтичних веза смањује стрес, побољшава имунитет и даје животу више смисла.
Кључно је одржавати смислене и блиске односе са драгим људима и имати богат друштвени живот.
Istraživanja došla do zaključaka koji će se dopasti svima koji vole da prilegnu nakon ručka
Преузмите андроид апликацију.