Напредак из слободњака у 97. минуту дошао до плеј-офа (ВИДЕО)

Фудбалери Напретка на величанствен начин пласирали су се у плеј-оф Линглонг Супер лиге Србије пошто су у шестом минуту надокнаде победили Металац 1:0 евроголом Саше Марјановића из слободног ударца у шестом минуту надокнаде времена.

Капитен „Чарапана“ је одговорно и у свом стилу узео лопту кад је најпотребније и постигао фантастичан гол за велико славље на стадиону „Младост“ и тако послао лучанску Младост у плеј-аут.

Напредак је имао теренску инцијативу против Металца, али недовољно да после првих 45 минута стигне до вођства.

Најбоље прилике ималу су Ален Мелуновић, Саша Марјановић и Милан Спремо. У прва два наврата голман Металца је добро интервенисао, док је потоњи шут завршио поред гола.

Имао је и Металац своје покушаје преко Цветковића и Крајишника, али ни близу довољно да гости из Горњег Милановца стигну до вођства.

Свестан да нема времена за чекање, Напредак је агесивно почео и у наставку игре, а прву претњу имао је Мелуновић, међутим његов ударац је изблокирао дефанзивац Металца.

Јовановић је шутирао у 59. минуту, али слабијом левом ногом и голман Металца је лако одбранио овај покушај.

Најбољу шансу за Напредак имао је Јовановић у 62. минуту, када је након убачене лопте она погодила Антонијевића и Влалукина и завршила на пречки.

На истеку 67. минуту запретио је Металац, али је офсајд Цветковића спасао Напредак заостатка, а само минут касније узвратио је Јовановић, међутим Марковић брани.

У 70. минуту пробао је Марјановић, али је дефанзивац Металца крајњим напором избацио лопту у корнер.

Домаћи су наставили да притискају госте, а у 82. минуту опробао се и Марко Бачанин, међутим промене резултата није било.

Последњу прилику да донесе победу Напретку имао је у шестом минуту надокнаде Марјановић из слободног ударца и као што рекосмо донео велику радост Крушевљанима.