Корица лимуна је свестран састојак који додаје дашак цитруса широком спектру јела. Међутим, употреба лимунове коре превазилази кување, јер може бити од помоћи и при чишћењу дома.
Тако се лимунова кора може користити у башти за закисељавање тла, а може се користити и у кухињи као природни прашак за рибање.
Наиме, лимун је због своје киселости добар алат за дезинфекцију површина и уклањање масноће, прљавштине и других наслага.
Лимунов сок се може помешати са водом или содом бикарбоном да би се направило универзално средство за чишћење радних плоча, огледала, стакла и других површина, а кора се може користити за неутрализацију мириса у затвореним просторима као што су канте за смеће, фрижидери и оставе, и могу се кувати целе да освеже собе.
Како год да се користе, лимун и његови остаци чине свестрано, ефикасно и еколошки прихватљиво средство за чишћење.
Претворите их у прашак за рибање који ће вам помоћи да се решите тврдокорних мрља у кухињи. Сакупите остатке лимуна да бисте набавили средства за чишћење, а правило се не односи само на лимун. али и на другим агрумима попут лимете, поморанџе, грејпфрута.
Довољно је оставити их у замрзивачу док се не скупи већа количина, а затим их осушити и нарендати. После тога преко ноћи распоредите рендану кору на тепсију и сутра помешајте са прашком за пециво или содом бикарбоном. Можете додати и сушену лаванду ако желите да побољшате мирис.
То је све што је потребно да направите свој домаћи прашак за рибање. За употребу прво сипајте мало воде, а затим нанесите смесу на површине које имају тврдокорне мрље.
Оставите да одстоји неколико минута, а затим истрљајте подручје влажним сунђером и исперите водом. Абразивна природа коре цитруса помоћи ће у уклањању прљавштине и рђе са кухињских површина. За собом ће оставити и своју пријатну арому.
Преузмите андроид апликацију.