Млевена јунетина је неизоставан део многих јела – од ње можете направити пљескавице, ћуфте и векне. Ова врста меса биће одлична идеја за разне сосове и варива. Ако желите да уживате у јелу на бази јунећег меса, важно је да месо правилно складиштите.
Сирова млевена говедина може да издржи само дан или два у фрижидеру. Ако не планирате да искористите сво месо у том кратком периоду, важно је да га замрзнете. Једна од највећих грешака коју можете да направите када замрзавате млевену говедину је да је ставите у замрзивач који не функционише добро.
Да би се месо добро замрзнуло и спречило ширење штетних микроорганизама у њему, замрзивач мора непрекидно да ради на -18 степени Целзијуса
. Ако нисте сигурни да ли вам замрзивач ради исправно, проверите термометром. Пре него што ставите месо у замрзивач, поделите га на мање порције, односно количину која вам је потребна за један оброк. Најгоре што можете да урадите је да одмрзнете месо, узмете мали део, а остатак поново замрзнете.
Сваки део млевеног меса умотајте у пластичну и алуминијумску фолију, а затим у пластичну кесу.
Означите датум када сте замрзнули месо.
Стручњаци препоручују да месо не држите у фрижидеру дуже од три до четири месеца. После овог времена губи свој квалитет и укус. У лед можете ставити и већ термички обрађено млевено месо, нпр. Болоњез сос. Пустите да кувани сос од меса дође на собну температуру пре паковања у појединачне порције и замрзавања.
А знате ли како да најбоље одмрзнете млевено месо?
Замрзнути комад меса ставите на тањир или у чинију и ставите у фрижидер на 24 сата и оставите да се потпуно одмрзне пре него што га употребите за жељено јело.
Обавезно ставите месо на тањир или у чинију да спречите да течност од одмрзавања капље на другу храну у фрижидеру.
У овој течности се могу наћи штетне материје које могу да загаде храну ако није правилно термички обрађена и да угрозе ваше здравље.
Преузмите андроид апликацију.