Почетна > Живот и стил
Живот и стил

Најбољи савети за сушење веша кад су напољу ниске температуре

Прање и сушење веша је посао који мора да се обави, а зими то мало дуже траје, с обзиром на хладноћу.
Фото: Pexels/Ron Lach

Како би убрзали цео процес, многи укључују грејање и грејалице, а то за последицу има већи рачун за струју.

Зато сви покушавају да пронађу начине који ће убрзати сушење одеће, а који неће утицати на стање у новчанику.

Уколико не користите сушилицу или радијатор, пешкирима је, у затвореном простору, потребно и до 24 сата да се осуше.

У једној од група за размењивање савета о чишчењу и одржавању дома, на Фејсбуку, једна жена је упитала како да осуши одећу и пешкире када не могу да се осуше напољу. Ова објава је добила више од 600 одговора од љубитеља од обожавалаца чишћења који су поделили своје најбоље савете.

Додатна центрифуга

Неки саветују стављање на додатну центрифугу како би се смањила количина воде која остаје у одећи, док је неко написао: „Одрадите додатну центрифугу. Ону одећу која може на вешалице окачите на вешалице и ставите је на отворени прозор. Остатак ставите под клима-уређај. Пешкире обично стављам преко врата“, написао је неко.

Друга особа је коментарисала: -„Одрадим три центрифуге са сваким пуњењем. Имам кућу на три спрата, па стављам одећу да се суши свуда. Све је суво до следећег јутра. Пешкири за купање суше се преко ограда и стављају у сушилицу на 10 минута.

Трећи је предложио: „Додатна центрифуга, затим качење на вешалице поређане изнад оквира врата, као и на шипки завесе за туш“.

„Пешкире обично додатно центрифугирам чак и по два пута пре него што их окачим. Што више простора у бубњу машине, то боље“.

Преузмите андроид апликацију.