Надал наставио са победничким низом

Рафаел Надал је наставио са победама у 2022. години.

Шпански тенисер, трећи носилац у Индијан Велсу, после великих мука је стигао до трећег кола пошто је победио Себастијана Корду са 6:2, 1:6, 7:6 (3).

Ово им је био други дуел и Надал, је као и 2020. на Ролан Гаросу успео да победи.

Меч између Шпанца и 38. тенисера света трајао је 148 минута.

Надал је у Калифорнију стигао са никад бољим скором на старту сезоне, сада га је поправио на 16:0 и питање је ко ће и када успети да га заустави.

Има три титуле за собом од старта сезоне, а велики је фаворит да и на првом Мастерсу сезоне стигне до самог краја.

Корда је очигледно бии импресиониран што је са друге стране био његов идол из дечачких дана, па је веома слабо почео меч.

Уз много неизнуђених грешака, лако је дозволио Надалу да стекне два брејка предности после свега 16 минута игре и великих 4:0.

Успео је Корда да освоји два гема, имао је чак и две брејк лопте у шестом гему, али их није искористио, па је Надал после 35 минута имао вођство у сетовима.

Корда се пробудио у другом сету, Надал је почео више да греши, Американац боље да сервира и некако је опустио руку.

Резултат тога био је брејк после ког је повео са 3:0 и 4:1, пошто је Шпанац у том петом гему пропустио прилику да врати брејк.

Међутим, грешке су се наставиле, Корда је намирисао своју шансу добио сет са 6:1 и после 78 минута игре у мечу било је 1:1.

Било је јасно да Надал мора нешто да мења, и опет је заиграо нешто офанзивније, агресивније.

Корда се није повлачио, напротив, имао је решења за све, погађао из свих позиција, завршавао поене волејима на мрежи.

Направио је брејк у шестом гему сета одлуке за 3:2, а потом је Надал поклонио нови у седмом гему за 5:2.

Сервирао је Корда за победу, али баш лоше у том осмом гему и Надал је вратио један брејк, и онда смањио на 4:5, а потом новим брејком стигао и да изједначи на 5:5.

Имао је Корда у 11. гему нову шансу за брејк, али је Надал успео да се извуче и дође до 6:5.

Корда је ипак изборио тај-брејк у којем је ипак пресудило искуство Надала, добио га је са 7:3.

У наредном колу играће против Британца Дана Еванса који је лако победио Федерика Корију из Аргентине, 6:2, 6:0.

Nadal o kazni za Zvereva: Voleo bih oštrije sankcije