Актуелно Нови Сад

На Лиману 2 завршено XI Првенство града у Тенису главом (Видео)

Лиман 2, тачније Бронкс је био домаћин XI Првенства града у тенису главом на тврдој подлози.

Момци из Спортског удружења  Тенис Главом, које је настало давне 1987. године, успешно су организовали XI Првенствo града у тенису главом на тврдој подлози. Тенис главом је игра која плени 35 година и привлачи не само љубитеље фудбала, већ и љубитеље других спортских дисциплина.

Како се играо тенис главом некада и како је то било давне 1986. године на Штранду погледајте на следећем линку.

На теренима у кварту Бронкс, на Лиману 2, учешће је узело 25 екипа, а победник XI Првенства у категорији сениора су годинама недодирљиви Никола Митро и Богдан Маројевић. У финалу је овај двојац био бољи од Дргана Банковачког и Вукашина Штрбоје.

Више о активностима Удружења грађана Кутак Лиман 2 које следе можете прочитати овде.

Бронзу у категорији сениора су освојили Слободан Симић и Вукашин Адамовић.

У категорији ветерана Вукашин Кешељ и Владислав Чолић су били бољи у финалу од Петра Кондића и Бојана Харадија, док су треће место освојили Синиша Адамовић и Ђорђе Радивојко.

Пионири су побрали највише симпатија, а прво место су освојили Дамјан Новков и Андрија Ђорђевић. Сребрну медаљу су освојили Лука Гостовић и Урош Ватовић, док су се трећим местом задовољили Душан Адамовић и Филип Голић.

Међу јуниорима, највише су показали Јован Половина и Никола Стражмештеров и заслужено су освојили златну медаљу. Друго место су освојили браћа Адамовић, Душан и Вукашин, а треће место су освојили Лука Пазарски и Огњен Јокановић.

Кроз ово првенство, показала се одлично симбиоза два удружења грађана, Кутка Лиман 2 и Спортског удружења Тенис Главом.