Може ли Евертон опстати у Премијер лиги?

У последњој утакмици 28. кола Премијер лиге фудбалери Тотенхема савладали су на свом терену Евертон са 5:0 (3:0).

Евертон је у лошој форми у последње време, а момци Френка Лампарда против Тотенхема су доживели најзбедљивији пораз у сезони.

Колико ће ово бити тежак дан за „карамеле“ видело се већ у 14. минуту, када је Кин постигао аутогол и покренуо домаћу екипу.

Само три минута касније, Корејац Сон рутински је завршио добру акцију домаћих, иако је голман Пикфорд морао боље да интервенише.

Хари Кејн је постигао свој први гол на мечу у 37. минуту, после сјајне дубинске лопте Доертија. Капитен репрезентације Енглеске избегао је офсајд замку и прецизним ударцем савладао Пикфорда.

Тек што је почело друго полувреме, у листу стрелаца уписао се и Регилон, који је на паузи ушао у игру са клупе и искористио асистенцију одличног Кулушевског.

Коначан резултат поставио је Хари Кејн, својим другим голом на мечу, после још једне асистенције Доертија – овога пута најбољи играч Тотенхема ухватио је волеј левом ногом и послао лопту од стативе у мрежу.

Тотенхем је овом победом остао у трци за пласман у Лигу шампиона, тренутно је седми на табели, али са само три бода мање у односу на четвртопласирани Арсенал.

Евертон је тик изнад зоне испадања, са бодом више у односу на Барнли, а уз тежак распоред који им следи, питање је може ли једини тим који до сада није испадао из највишег ранга задржати статус премијерлигаша?