Почетна > Спорт > Аутомото
Аутомото

Мото ГП: Марко Бецеки победник трке за Велику награду САД

Возач Априлије Марко Бецеки победио је вечерас у главној трци за Велику награду САД у оквиру Мото ГП шампионата.
Фото: Танјуг/AP Photo/Kittinun Rodsupan

Бецеки је на стази у Остину дошао до треће победе у трећој трци ове сезоне и деветог тријумфа у каријери.

Његов тимски колега Хорхе Мартин био је другопласирани са 2,036 секунди заостатка, док је трећој позицији завршио Педро Акоста са 4,497 секунди иза Бецекија.

Четврто место у трци заузео је Фабио ди Ђанантонио, док је актуелни шампион Марк Маркез био петопласирани.

Бецеки је водећи у генералном пласману са 81 бодом, други је Мартин са 77, а трећи Акоста са 60.

Наредна трка у Мото ГП шампионату возиће се 26. априла за Велику награду Шпаније.

Фудбалери Француске надиграли Колумбију у пријатељском мечу

 

Преузмите андроид апликацију.