Почетна > Спорт > Аутомото
Аутомото

Мото ГП: Квартарарова прва победа у сезони, борба браће Маркез

Фабио Квартараро победио је на трци у Португалу и остварио прву победу у сезони.

Светски шампион је ову трку завршио испред Жоана Зарка и Алеша Еспаргара. Марк Маркез је успео да трку заврши испред свог брата на шестој позицији.

Између прве тројице и браће Маркес налазе се Алекс Ринс на четвртом месту и Португалац Мигел Оливеира, који заузео пету позицију.

Овом победом, Фабио Квартараро је стекао нових 25 бодова и дошао на прво место у генералном пласману. које ће делити са Алексом Ринсом, будћи да након ове трке њих двојица имају по 69 бодова у генералном пласману.

Ринс је пре трке имао 56, а Квартараро 12 бодова мање од њега.

Актуелни светски шампион је трку завршио са преко 5 секунди предности у односу на најближег пратиоца, Жоана Зарка.

Трку је поред убедљиве победе Квартарара обележио феноменални Ринс који је трку почео као двадесет трећи, а завршио на четвртом месту!

Fjuri i 94.000 gledalaca na Vembliju pevalo zajedno za istorijski oproštaj (VIDEO)