Морис недовољан – преокрет Мемфиса у Лос Анђелесу (ВИДЕО)

Кошаркаши Мемфиса Гризлиса савладали су као гости Лос Анђелес Клиперсе резултатом 123:108.

Они су наставили са сјајним партијама и остварили осму узастопну победу у НБА лиги.

Са друге стране, Клиперси су потврдили лошу форму и забележили четврти пораз на последњих пет утакмица.

Клиперси су добро започели меч, у првој четвртини стекли двоцифрену предност, међутим, већ до полувремена, Мемфис је преокренуо и дошао до +10.

Одржавали су двоцифрено вођство, у последњем кварталу оно је ишло и до +25, да би меч рутински привели крају.

Најефикаснији у редовима победника био је Џексон са 26 поена, осам скокова и три додавања, а пратио га је Бејн са 23 поена, седам скокова и четири асистенције, баш као и Кларк са дабл-даблом (18п+14ск).

Код Клиперса се истакао Маркус Морис са 30 поена и осам скокова. Двоцифрени су били још Џексон са 18, односно Бостон са 13 поена.

Хрватски центар Ивица Зубац је имао осам поена и седак ухваћених лопти.