Моћна Холандија декласирала Белгију, звиждуци за Хрватску у Осијеку

У утакмицама Лиге нација, репрезентација Холандије убедљиво је победила Белгију у гостима са 4:1, док је Аустрија била боља од Хрватске са 3:0.

У комшијском дуелу на стадиону у Бриселу, Холандија је прелако дошла до убедљиве победе.

Бергвајн је у 40. минуту донео предност Холандији, а у наставку меча је настављен потоп домаћина.

Депај је погађао у 51. минуту и 65, а Дамфрис у 61.

Коначан резултат поставио је Батшуаи у судијској надокнади меча.

Фудбалска репрезентација Аустрије, са новим тренером Ралфом Рангником, изненадила је Хрватску у Осијеку и победила са 3:0.

Фудбалери Аустрије, као што је најавио нови селектор, ушли су у утакмицу веома агресивно, што је, ослободило простор за хрватске играче и довело до неискоришћених шанси пред голом Аустрије.

Зато је Рангник променио формацију током меча, па је утакмица добила потпуно другачији ток.

У првих 40 минута, Аустрија својом игром није наговештавала велико изненађење, међутим, у 41. минуту, Марко Арнаутовић довео је свој тим у вођство.

У другом полувремену, Аустрија је играла много боље, што је награђено голом у 54. минуту игре, који је постигао Михаел Грегорич.

Само три минута касније, Марсел Сабицер повећао је водство Аустрије на 3:0 и поставио коначан резултат.

Од ова три гола хрватска репрезентација није могла да се опорави до краја сусрета, па је од своје публике „награђена“ звиждуцима.

У групи 1 А лиге, у којој су Аустрија и Хрватска, изненадила је и Данска, која је у гостима, победила Француску са 2:1.