Нови Сад Фудбал

Младост јача од Вождовца, Кабел и Нови Сад завршили учешће у Купу Србије

Фудбалери новосадске Младости ГАТ савладали су екипу Вождовца резултатом 2:0 у оквиру шеснаестине финала Купа Србије и тако се пласирали међу најбољих 16 у овом такмичењу.

Младост је одлично отворила меч поготком Срђана Димитрова већ у осмом минуту, а коначан резултат поставио је Лазар Арсић након сјајне акције у 83. минуту.

Наредни противник Младости у Купу Србије биће познат након жреба.

Раније данас, своје учешће у купу завршили су Кабел и РФК Нови Сад.

Екипа Кабела несрећно је поражена од Металца из Горњег Милановца. Новосађани су се борили, али резултат је остао 0:0 све до пенала, у којима је Металац био бољи 5:4.

Са друге стране, РФК је гостовао Железничару из Панчева, али није имао реалну шансу за пролаз. Домаћи су повели у првом полувремену, а са два гола у другом делу игре уништили сваку наду Новог Сада да се нађе у осмини финала купа.

У Купу Србије свој меч од новосадских клубова треба да одигра још и Војводина, чији ће ривал бити Графичар, а тај дуел заказан је за први новембар.

Rastavac pred Zvezdu: Nemamo šta da izgubimo, a možemo puno dobiti