Нови Сад Фудбал

Млади фудбалери Војводине освојили „Куп пријатељства“

Млади фудбалери Војводине освојили су на Златибору „Куп пријатељства“ за играче до 19 година, пошто су данас после бољег извођења пенала победили Динамо из Загреба са 5:4 (1:1).

Војводина је трећи пут у историји освојила ово престижно такмичење, пошто су претходно славили 2016. и 2019. године.

Кључни тренутак у пенал серији догодио се у првој серији када је голман Војводине Огњен Богуновић одбранио ударац фудбалеру Динама Луки Врбанчићу.

Играчи Војводине су реализовали свих пет пенала и домогли се пехара.

Војводина је повела преко Лукијана Абаџије који је у 16. минуту погодио са пенала. Динамо је изједначио у 40. минуту преко Ленија Илечића. У наставку меча није било промене резултата, а Војводина је потом после пенала стигла до трофеја.

За најбољег играча турнира проглашен је одбрамбени фудбалер Динама Јаков Гурлица.

Награду за најбољег голмана „Купа пријатељства 2022.“ добио је чувар мреже Војводине Огњен Богуновић.

Најбољи стрелац турнира ове године био је Лени Илечић из Динама, који је постигао укупно пет голова.