Митровић постигао 30. овосезонски гол у лиги, а 100. у Енглеској

Александар Митровић постигао је прва два гола у победи свог Фулама на Милволом (3:0) и тиме стигао до јубилеја у енглеском фудбалу.
митровић

У дуелу два лондоска тима српски нападач прецизан је први пут био у 29. минуту. Други гол, онај који је и уједно његов 100 откако је стигао у Енглеску, постигао је у 50. минуту.

Ово је и његов 30. гол у сезони.

Тиме је стигао надомак рекорда Чемпионипа који је поставио Иван Тони у прошлој сезони (31) играјући за Брентфорд, с тим да Митровић до краја сезоне има још 17 мечева да потпуно надмаши дату бројку.

Постао је тек други играч са 30+ голова у другом рангу енглеског фудбала, осим поменутог Тонија, то је урадио и Глен Мареј у сезони 2012/13.

Митровић је 2015. године дошао из Андерлехта, где је играо по одласку из Партизана, у Њукасл.

У екипи са североистока постигао је 17 голова, од чега десет у Премијер лиги. У дресу Фулама је постигао 24 гола у Премијер лиги, док је 72 гола дао у Чемпионшипу. Има и четири гола у Лига Купу.

Куриозитет представља, без дилеме, чињеница да још увек није био стрелац у ФА Купу.