Митрогол направио рођенданску журку: Србин двоструки стрелац у победи над Бирмингемом (ГОЛОВИ)

Лако је Фуламу да буде први кад има таквог центарфора.

Одиграно је седам кола у Чемпионшипу, а на врху табеле налази се Фулам.

Екипа коју са клупе води Марко Силва забележила је пет победа и има по један реми и пораз уз гол разлику 17:5.

Највеће заслуге за то иду на рачун српског репрезентативца Александра Митровића. Популарни Митрогол у среду увече је, у сенци спектакла Лиге шампиона, постигао два гола у убедљивој победи у гостима Бирмингему од 4:1.

Били су то пети и шести погодак нашег центарфора у сезони, а енглески медији не штеде лепе речи у величању његове игре. Тако и чувени ‘The Times’ доноси причу о нешто ранијој рођенданској прослави Митровића на терену у Бирмингему.

Најбољи стрелац репрезентације данас пуни 27 година, нема сумње да је сјајно расположен након одличне игре дан раније, а да му “диван дан” буде потпуно савршен побринуо се и менаџер Фулама:

“Знамо да је Митровић веома важан играч за нас, али не само због тога што постиже голове. Користимо га да повежемо игру и сломимо притисак ривала на наше везне играче“ рекао је Силва и додао:

“Постигао је гол из пенала у првом полувремену, а онда и други када је било баш важно, у 83. минуту. Притискао је одбрану и изборио се за лопту. Изузетно ме радује да видим да је укључен у игру екипе и да није фокусиран само на давање голова”.

Сезона је по Александра Митровића почела на сјајан начин, једино што можемо да му пожелимо за 27. рођендан је да се тако и настави. А данас нек слави “за све паре”. Када водиш тим који је лидер на табели, имаш шта и прослављати.