Према речима стручњака, бебе имају незрели пробавни систем и може да прође неко време док се њихово мало тело навикне на свет.
Стручњак за дечији сан Сара Карпентер и новинар Кет Куби откриле су најчешће митове којих се родитељи држе када је у питању спавање беба.
Уморна беба ће боље спавати
Ово је највећи мит о спавању. „Што су уморније, више ће се борити са сном. И када их ставите на спавање више ће плакати, каже Кет, мама двоје деце.
То такође значи да неће имати баш дуг сан. Требало би пазити на неке кључне знакове који указују да је ваша беба уморна. То је борба против сна и кратко дремање, али и ако је ваша беба нервозна или ако лако заспи док ју храните или док се возите у аутомобилу. Сви ти знакови указују да је ваша беба веома уморна.
Никада не будите бебу док спава
Ако је беба добро спавала целу ноћ родитељи је не би требало пустити да дуго спава током дана. То би значило да би је требало пробудити из сна како би је нахранили. Како би ноћу спавала добро и дуго, беба мора да има све што јој је потребно.
Ипак, рутина је кључна. Бити у рутини и будити бебу у одређено време како би спречили предуго спавање током дана обезбедиће беби да добије све што јој треба, да буде мање уморна и да увече спава.
Стално плаче, али то ће да прерасте
Према речима стручњака, бебе имају незрели пробавни систем и може да прође неко време док се њихово мало тело навикне на свет.
„Ако је ваша беба нервозна, често се буди и имате осећај да је нешто боли, нарочито током или након храњења, посетите лекара јер се може радити о рефлуксу или алергији“, саветују маме. Немојте мислити да ваша беба плаче јер јој се плаче и да плаче без разлога.
За бебин плач у већини случајева постоји објашњење.Водите дневник како бисте схватили када и зашто ваша беба плаче. Моја се беба буди ноћу само зато што је гладна. Многи родитељи верују да се беба буди само ако је гладна, али то једноставно није истина, тврде стручњаци.
„Чак и ако беба није гладна, узеће храну и након тога ће заспати, само не на дуже. Тако ћете ући у циклус у ком се беба буди, ви је нахраните, она заспи и онда се пробуди“, додају маме.
То значи да су научиле да ће добити храну када се пробуде. Из овог је тешко изаћи, али ако знате да беби дајете пуне оброке током дана, следите рутине које су засноване на узрасту. Требало би да будете сигурни да ваша беба није увек гладна.
Преузмите андроид апликацију.