Миомир Кецмановић после драме и пет сетова елиминисан у првом колу Ролан Гароса

Српски тенисер Миомир Кецмановић није успео да се пласира у друго коло Ролан Гароса, пошто је данас у првом колу другог гренд слем турнира сезоне у Паризу изгубио од Италијана Андрее Вавасорија 5:7, 2:6, 7:6 (10:8), 7:6 (7:3), 7:6 (11:9).

Меч је трајао пет сати и 10 минута, а српски тенисер је на овом дуелу пропустио пет меч лопти. Кецмановић је 37. тенисер света, док је Вавасори 148. на АТП листи. Италијан је до главног жреба стигао после квалификација.

Вавасори ће у другом колу Ролан Гароса играти са Аргентинцем Ђенаром Албертом Оливијеријом, који је у пет сетова савладао Француза Ђованија Мпешија Перикара 7:6 (7:3), 4:6, 4:6, 7:5, 6:1.

Кецмановић и Вавасори су сигурно ушли у меч, а у првом сету се играло гем за гем до резултата 5:5. Кецмановић је у 11. гему направио брејк, а онда је на свој сервис стигао до 7:5 и 1:0 у сетовима. Српски тенисер је у другом сету два пута одузео гем на сервис противника и овај део меча је добио са 6:2.

Кецмановић је први стигао до брејка у трећем сету и то у трећем гему. Италијан је одмах узвратио рибрејком, али је српски тенисер у седмом гему дошао до новог брејка. Уследио је нови брејк Вавасорија. Играло се потом гем за гем, а победник овог сета одлучен је у тај-брејку. Кецмановић је имао четири меч лопте, али је Италијан на крају славио са 10:8.

Велика борба виђена је и у четвртом сету. Вавасори је водио 4:2 и 5:3, али је Кецмановић успео да изједначи на 5:5. Победник четвртог сета такође је одлучен у тај-брејку, који је припао Италијану резултатом 7:3.

Кецмановић је на старту петог, одлучујућег сета направио брејк. Српски тенисер је одржавао предност од два гема, а онда је при вођству од 5:4 сервирао за победу. Кецмановић је имао меч лопту у десетом гему, али је Вавасори направио брејк и изједначио на 5:5. Италијан је потом на свој сервис стигао до вођства, а онда је у 12. гему имао и меч лопту. Кецмановић је успео да изједначи на 6:6, а Италијан је дошао до победе пошто је у тај-брејку славио са 11:9.