Минесота славила у Мемфису, Едвардс показао зашто је био први пик

Кошаркаши Минесоте победили су Мемфис у гостима 130:117 (41:33, 24:29, 32:30, 33:25) у првом сусрету плеј офа.

Другопласирани тим Запада подбацио је пред својим навијачима. Осим друге четвртине, коју су добили 29:24, нису пуно показали.

Шут за три поена их није служио (7/27) и да нису имали толики број слободних бацања (32/43), питање је колика би разлика Тимбервулвса била…

Са друге стране, гостујући кошаркаши имали су више расположених играча, шесторица су била двоцифрена, а најбољу партију међу њима, пружио је први пик са драфта 2020. године, Ентони Едвардс.

Плејмејкер Минесоте постигао је чак 36 поена (12/23 из игре), а посебно се истакао у трећој четвртини када је домаћин заиграо офанзивније.

Мемфис је имао своје моменте средином одлучујуће деонице, када су поенима Џоунса пришли на -4 (102:106), међутим, ривал из Минеаполиса је убрзо одговорио са четири тројке и ту је био крај.

У победничкој екипи, поред Едвардса, истакао се и Карл Ентони Таунс са 29 поена и 13 скокова, а велику подршку са клупе пружио је и бивши саиграч Николе Јокића из Денвера, Малик Бизли са 23 поена (8/14 из игре).

На другој страни традиционално је најефикаснији био Џа Морант са 32 поена, Брукс је додао 24, а Бејн 17 поена.

Други окршај ових екипа на програму је 20 априла у Мемфису.