Миленковић и Фиорентина окончали чешку бајку за полуфинале Лиге конференција

Фудбалери Фиорентине пласирали су се у полуфинале Лиге конференције, пошто су после продужетака победили Викторију Плзен 2:0.

За 90 минута игре није било голова на „Артемио Франкију“, да би „виола“ пред својим навијачима одмах на старту првог продужетка дошла у предност.

Само 120 секунди пошто су се вртили на терен, Нико Гонзалес је затресао мрежу за славље домаћих навијача.

Аргентинац се најбоље снашао после корнера и са 11 метара упутио ударац који је голман Плзења само додатно погурао у сопствену мрежу.

Тачку на пласман италијанског тима међу четири најбоље екипе трећег по рангу клупског такмичења ставио је Кристијано Бираги, који је у 108. минуту погодио за 2:0, када је изашао сам испред голмана Плзена и мирно је реализовао акцију.

Anćeloti: Srećan sam zbog plasmana u polufinale LŠ, imali smo težak izazov