Милан убедљив у Ређо Емилији, росонери освојили 19. Скудето у историји!

Фудбалери Милана убедљиво су савладали Сасуоло у гостима 3:0, у последњем колу Серије А, чиме су обезбедили нову титулу шампиона Италије, 19. у клупској историји.

Интер је славио против Сампдорије истим резултатом, али то није било довољно нероазурима да одбране титулу из прошле сезоне, пошто су завршили на другом месту са два бода мање од новог шампиона.

Милан је у последње коло Серије А ушао са два бода више у односу на градског ривала Интер, које су сачували захваљујући убедљивој победи над Сасуолом у Ређо Емилији.

Росонери нису дозволили ни промил изненађења, већ су већ на полувремену имали убедљиво вођство од 3:0.

Оливије Жиру је био стрелац прва два поготка, у 17. и 32. минуту, да би Френк Кеси у 36. минуту постигао и трећи погодак за екипу Стефана Пиолија.

Занимљиво је да је асистент код сва три гола Милана био млади Португалац Рафаел Леао.

Друго полувреме утакмице претворило се у својеврсну фешту навијача Милана, који су у великом броју попунили стадион „Мапеи“ у Ређо Емилији, па на терену није било превише узбудљиво.

Милан је тако освојио 19. титулу шампиона Италије у клупској историји, тек прву од 2011. године.

Интер је одрадио свој део посла, али није успео да достигне градског ривала – екипа Симонеа Инзагија савладала је на свом терену Сампдорију 3:0.

Сви голови постигнути су у другом полувремену, а голове за нероазуре постигли су Иван Перишић у 49, као и Хоакин Кореа у 55. и 57. минуту сусрета на стадиону „Ђузепе Меаца“.

Интер није успео одбрани титулу освојену прошле сезоне, пошто су такмичење завршили са два бода мање у односу на новог шампиона.

Kao na filmu: Mančester siti je šampion!