Милан на врху Серије А: „Росонери“ су овакав старт сезоне имали само једном, пре 67 година

Фудбалери Милана савладали су Торино 1:0 (1:0) у мечу 10. кола италијанске Серије А и тако избили на чело табеле уз три бода више од Наполија који игра свој меч у четвртак.

Росонери су повели у 14. минуту. Тонали је извео корнер, Крунић био сјајан у скоку, Жиру се одлично кретао, нашао се на правом месту и из близине послао лопту у мрежу Вање Милинковић Савића. Српски голман је, као и Саша Лукић, одиграо цео меч за Бикове.

Овим тријумфом фудбалери Милана су дошли до девете победе у првих десет кола Серије А, што им је успело само још једном у богатој клупској историји, пре 67 година.

Венеција је у надокнади времена остала без бодова код куће против Салернитане – 1:2. Домаћи су до предности дошли у 14. минуту. Окереке је послао лопту на леву страну до Молинара који је послао у казнени простор гостију, Нигеријац је затим пропустио до Арамуа који је неометано погодио мрежу ривала.

У другом делу игре гости крећу на све или ништа и у 60. минуту долазе до изједначења. Рибери је асистирао Бонацолију који је прецизним ударцем савладао Ромера. У наставку, у игру је ушао Ампаду који је најпре зарадио жути а потом и директан црвени картон пошто је као последњи играч одбране непрописно зауставио Риберија. Салернитана је дошла до победе у петом минуту надокнаде времена голом Скјавонеа. Зортеа је центрирао, Ромеро промашио лопту, а његову неопрезност казнио везиста тима Стефана Колантуона.

Специја и Ђенова поделили су бодове у Лигурији – 1:1. Оба гола виђена су у другом делу игре. Домаћи су повели у 66. минуту аутоголом Сиригуа. Салседо је лоше извео слободан ударац, погодио је живи зид, лопта се одбила до Колија који је гађао доњи десни угао. Лопта је погодила стативу, а потом се од Сиригуових леђа одбила у гол.

У 85. минуту голман Специје Проведел оборио је Каиседа, а судија Сока показао на белу тачку. Сигуран реализатор био је Доменико Кришито.