Михајловић о поразу: Боље да сам остао у болници

Прошло је само шест дана откако је напустио болницу после лечења хемиотерапијом, а већ је сео на клупу и водио своју Болоњу у мечу 36. кола Серије А у Венецији.

Да се Синиша Михајловић добро осећа видело се пред почетак сусрета када је насмејан слао пољупце у камеру, али се расположење драстично променило до краја утакмице.

После само 19. минута било је 2:0 за Венецију, али су Синишини пулени успели да направе велики преокрет и у 68. минуту поведу са 3:2. Десет минута касније досуђен је пенал за домаће и изједначење, а онда је у трећем минуту надокнаде времена Болоња остала и без бода – 4:3 за Венецију.

Много тога се није свидело Михајловићу, а између осталог и пенал за Венецију.

”Ако досудиш такав пенал, требало би да их буде 20 по утакмици. Судија није досудио пола фаулова, пуштао је игру, а овакав пенал не могу да разумем. Медел је додирнуо лопту, можда је после додирнуо ногу противника, али он је пао након метар и по” рекао је Михајловић па поменуо сцену након меча.

”Ако те ВАР контактира, значи да нешто није у реду. И. уместо да Маринели потврди то, на крају утакмице је побегао у свлачионицу, могло је да се види да осећа кривицу. Изгубили смо због наше кривице, али тај пенал нам је „одсекао ноге“ и унео нам нервозу. Скоро увек се то дешава нама.”

Синиша је у свом стилу коментарисао чињеницу да је Венеција имала 2:0, а да је касније његова екипа била близу победе.

”Причао сам целе недеље колико је другачији приступ потребан за ову утакмицу у односу на мечеве против Милана, Интера и Јувентуса. Уместо тога, мислили смо да ће све да буде лако. Успели смо да реагујемо на њихове голове, све до тог пенала. Да ли смо поставили темеље за будућност? Ако погледамо последњих шест утакмица, јесмо. Данас? Било би боље да сам остао у болници” закључио је Синиша Михајловић.

Ово свакако није пораз који ће било шта променити у Серији А, али јесте показатељ да је пред Михајловићем још много, много посла како би екипу приближио горњем делу табеле у наредној сезони.

Na koje načine je Mitrović došao do rekordna 43 gola? (FOTO)