Мицићев рекорд, Покушевски поново „двоцифрен“

Кошаркаши Шарлота савладали су Кливленд 118:111 у мечу НБА лиге одиграном у Северној Каролини.

Био је ово реванш Хорнетса за недавни пораз од Кавса у гостима 23 разлике.

Српски дуо у екипи Шарлота Василије Мицић – Алексеј Покушевски дао је велики допринос таквом исходу – Мицић чак са рекордом НБА каријере у асистенцијама.

Већ до полувремена нанизао је шест, до краја још толико, за дабл-дабл остварење: 11 поена и 12 асистенција.

Мицић је одиграо врло добар шутерски меч, рационалан, уз 4/8 учинак из игре уз једну погођену тројку из три покушаја.

Покушевски је такође био врло запажен – протекле ноћи без промашаја из игре и други пут узастопно „двоцифрен“ (Кливленду пре три дана убацио 11 поена).

Утакмицу је завршио са 10 поена, седам скокова и једном асистенцијом за 23 минута у игри.

За два је био без грешке 4/4, једино му је недостајало више концентрације са линије пенала (2/4) али укупан утисак каже да гледамо све боље, сигурније и квалитетније роле српског печалбара.

Утакмицу је иначе обележио Брендон Милер са седам тројки и 31 поеном. Кључну је дао 25 секунди када је и поставио коначан резултат 118:111.

Тај број шутева за три поена убацио је из 13 покушаја.

Погодио је и две двојке из четири поку[аја.

Други стрелац код Шарлота био је Мајлс Бриџис са 17 поена.

Код гостију, који су играли без Донована Мичела, Џерет Ален је дао највише поена, 24, Макс Струс је донео 19, Мерил 17, а Гарланд 14.

Кавалирси су упркос поразу задржали четврто место на табели источне конференције (44-29) док Хорнетси практично не могу да мрдну са 13. позиције.